بازاریابی آنلاین

بازاریابی اینترنتی و 10 مزیت بسیار مهم آن

مزیت های بازاریابی اینترنتی که حتما باید بدانید

بازاریابی اینترنتی بی شک یکی از خاص‌ترین انواع بازاریابی است، با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن کسب‌وکارهای آنلاین، پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی نیاز به بازاریابی اینترنتی بسیار بیشتر از قبل احساس می‌شود، در فضای اینترنت شما می‌توانید با مشتریان رابطه نزدیک‌تری داشته و از نظرات و سلیقه شان با خبر گردید.

به عبارت دیگر این سبک از بازاریابی می‌تواند روابط شما و مشتریان را به شکل خارق‌العاده‌ای سازمان‌دهی کرده و چشم‌اندازهای متفاوتی از کسب‌وکار شمارا در اختیارتان قرار دهد و البته نکته بسیار مهم این است که بازاریابی آنلاین می‌تواند هزینه‌های شمارا به‌شدت کاهش دهد.

من محمد کیان راد هستم و به همین دلیل تصمیم گرفتم این مقاله که به مبحث 10 مزیت کاربردی بازاریابی آنلاین می‌پردازد را جمع‌آوری و تدوین کنم.

1- راه های ارتباطی

زمانی که مشتریان از شما محصول یا خدماتی را خریداری می‌کنند یه راحتی می‌توانید از طریق وب سایت، ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی با آن مشتری در ارتباط بوده و از میزان رضایت و نظر او در ارتباط با محصول و خدمات ارائه شده باخبر شویم، داشتن این نظرات و رضایت‌ها خودش یکی از بزرگ‌ترین تکنیک‌های بازاریابی می‌باشد.

2- کسر کردن هزینه‌ها

هزینه‌های کسب‌وکارها اینترنتی و بازاریابی آن به دلیل نیاز نداشتن به فضای خاص فیزیکی و هزینه‌های مربوط به این نوع فعالیت بسیار کمتر است،شما با استفاده از سیستم‌های کسب‌وکار و بازاریابی اینترنتی می‌توانید موفقیت شغلی بالایی را کسب کنید.

10 advantages in internet marketing2 - بازاریابی اینترنتی و 10 مزیت بسیار مهم آن

3- در دسترس بودن آسان

در این سبک از کسب‌وکار و بازاریابی به دلیل اینکه به‌وسیله اینترنت ارتباطات، فروش محصول یا خدمات و پشتیبانی صورت می‌گیرد، دسترسی ما به کاربران و به همان نسبت کاربران به ما بسیار راحت و حرفه‌ای می‌باشد و گاهی بدون هیچ هزینه ای می‌توان به‌صورت مداوم با کاربران در ارتباط بود.

4- شخصی سازی بازاریابی!!

با بررسی کاربران در فضای اینترنت مانند وب سایت و به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌توان با روحیات و علایقشان کاملا آشنا شد و با دسته‌بندی مناسب پیام‌هایی را بر همین اساس به صورت دقیق برای هر گروه جهت بازاریابی و ارتباطات ارسال نمود.

5- فعالیت تمام وقت 24/7

بازاریابی آنلاین اعتقاد به ساعات کاری ندارد و به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته به فعالیت و ارتباط با کازبران و مشتریان مشغول است.

6- شناخت نیازهای جدید مشتریان

به علت آنلاین بودن این شاخه از بازاریابی شما به اطلاعات و کاربران بیشتری در تمام بستر اینترنت دسترسی داشته و به‌راحتی می‌توانید باسلیقه و علایق آن‌ها شده و بر همان اساس به فعالیت بازاریابی خود بپردازید.

همین الان بخونین
کامنت مارکتینگ چیست؟

10 advantages in internet marketing3 - بازاریابی اینترنتی و 10 مزیت بسیار مهم آن

7- استفاده از شبکه های اجتماعی

می توان این تضمین را داد به علت مصرف بالای اینترنت و استفاده بیش از 70 درصدی کاربران از شبکه های اجتماعی، بازاریابی در این فضا به گفته تیم تحقیقاتی دانشگاه هاروارد حداقل 10% می تواند در فروش تاثیر گذار باشد.

8- کاهش قیمت محصول و خدمات

همیشه حذف واسطه‌ها و هزینه‌های اضافه تولید به همراه کاهش هزینه‌های گران تبلیغات آفلاین می‌تواند در بهای تمام‌شده محصول تغییرات اساسی ایجاد نماید. یکی از دلایل اصلی استفاده از سیستم‌های بازاریابی آنلاین همین دلیل است یعنی کاهش قیمت محصول و یا خدمات برای کاربران.

9- کم کردن خطای انسانی

در سیستم‌های آفلاین به دلیل رفتار سلیقه‌ای هر شخص در ارتباط با کاربران همیشه خطا و اشتباهاتی صورت می‌گیرد که شما می‌توانید با استفاده از سیستم‌های آنلاین در کسب‌وکار و با رعایت اصول و قوانین خدمات یکسانی را ارائه دهید که این امر می‌تواند در بازاریابی کسب‌وکار شما بسیار موثر باشد.

10- ایجاد ایده های نو در کالا و خدمات

امروزه بازار محصولات و خدمات بسیار گسترده و در هر حوزه افراد و برندهای زیادی خدمات مشابه می‌دهند. تنها راهکار برای رقابت عالی داشتن ایده‌های نو و خلاقانه می‌باشد. شما می‌توانید با تحت نظر گرفتن کاربران و مشتریان بر اساس رفتار آن‌ها به کسب‌وکارتان ایده‌های جدیدی بیفزاید که این فرایند در فضای آنلاین بسیار آسان‌تر صورت می‌پذیرد.

بازاریابی اینترنتی و 10 مزیت بسیار مهم آن

بازاریابی اینترنتی بی شک یکی از خاص‌ترین انواع بازاریابی است، با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن کسب‌وکارهای آنلاین، پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی نیاز به بازاریابی اینترنتی بسیار بیشتر از قبل احساس می‌شود

امتیاز کاربران: 4.6 ( 3 رای)
مشاهده بیشتر

کیان راد

مدرس و مشاور بازاریابی، کسب و کار اینترنتی، تبلیغات و برندینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا