کسب و کارکسب و کار اینترنتی

۱۲ قدم جهت راه اندازی کسب و کار با بازده بالا و پرسود

اصول مقدماتی و حرفه ای شروع هر کسب و کار خلاقانه

دوست دارید روش‌های آغاز کسب ‌وکار پرسود را به‌طور کامل و دقیق بدانید؟ شما باید کمی برنامه‌ریزی کنید و پول کنار بزارید تا بتوانید آغاز کنید. تا یادم نرفته این نکته رو به گم که آغاز و سوددهی یک کسب و کار خیلی هم کار آسانی نیست و البته من محمد کیان راد به‌عنوان کسی که درزمینهٔ کسب و کار فعالیت‌های فراوانی داشته‌ام این قول رو می‌دم با شروع کلی هدف، انگیزه و استراتژی سراغتان می یاد، خب پس آغاز می‌کنیم

1. تعیین کنید چه کاری را باید انجام شود.

با مشخص کردن کاری که می‌خواهید انجام دهید می‌توانید علایق خود را بیابید. به مهارت‌ها، توانایی‌ها و تجربیاتتان فکر کنید، تصمیمات را تجزیه و تحلیل و موردبررسی دقیق قرار دهید. در افکارتان روزانه چند ساعت هدایت کسب و کارتان را برعهده دارید. اگر با چنین روش کاری کنار می‌آیید، می‌توانید طرحتان را اجرایی کنید و به کارتان ادامه دهید.

2. شروع به گفتگو با مشتریان بالقوه کنید.

با اشخاصی گفتگو کنید که احتمال می‌دهید مشتریان بالقوه شما می‌باشند. درباره‌ی علایق ، نیاز و ترس‌های‌شان بپرسید و برتری‌هایی که کسب و کار شما می‌تواند ایجاد کند را بیابید. این سوال را از خود بپرسید آیا خصوصیات محصول یا خدماتی که ارائه می‌کنید می‌تواند رابطه نزدیکی با نیازهای مشتریانتان داشته باشد؟ از گفته‌های مشتریان یادداشت‌برداری کنید، شما می‌توانید از این گفته‌ها استفاده کرده و طرح‌های بازاریابی خود را گردآوری کنید.

3. آیا مشتریان بالقوه و بالفعل مایل به هزینه بایت محصول و یا خدمات شما هستند.

من همیشه در جستجو کسب و کارهایی هستم که مورد تقاضای بازار و مشتریان باشد. پیشنهاد می کنم تلاش کنید در جستجوی ایده‌های ناب و سودآور بوده و از کارآفرینان موفق در همان حوزه از کسب و کار الگوبرداری کنید. در حقیقت شما باید محصول و یا خدماتی را به مراجعه‌کنندگانتان پیشنهاد کنید که اگر خودتان نیز جای آن‌ها بودید مشتاق داشتن آن محصول یا سرویس بودید.

4. بزرگ فکر کنید اما کسب و کارتان را در اندازه‌های کوچک آغاز کنید.

اگر می‌توانید، ایده‌ی کسب و کارتان را در اندازه‌های کوچک سطح‌بندی کنید و در کنار آن به شغل خودتان بپردازید. شما می‌توانید نخستین مشتریانتان را به دست بیاورید، و در صورتی که از موفقیت کسب و کارتان مطمئن شدید، شغل فعلی‌تان را می‌توانید ترک کنید.

12 Steps To Start A Profitable Business1 forsatha - ۱۲ قدم جهت راه اندازی کسب و کار با بازده بالا و پرسود
بزرگ فکرکن، کوچک شروع کن

5. نقشه و راهکار بازاریابی و کسب و کارتان را ایجاد نمایید.

روش دست‌یابی به پیروزی در کسب و کار با تغییرات بسیار روبرو شده است. بازاریابی امروز بیشتر به صورت آنلاین بوده و با تولید محتوا به اشکال مختلف به همراه مدیریت شبکه‌های اجتماعی، وب سایت و استفاده از تکنیک‌هایی مانند ایمیل مارکتینگ و سوشیال مدیا مارکتینگ کاملا مرتبط است. باید مشخص کنید چه تکنیک‌هایی در ارتباط با ارائه ایده‌ها، محصول و یا خدمات به مشتریانتان دارید. طرح‌های کسب‌وکاری بریزید که در آن جزئیات به‌خوبی عنوان و بررسی‌شده باشد. مواردی مانند ساختارهای عملیاتی، محصول، سامانه‌های توزیع، سیستم‌های مشتری مداری، ایجاد بخش‌های همکاری و مشارکت و طرح توسعه را در طرح کسب و کار و بازاریابی‌تان پوشش دهید.

همین الان بخونین
همه چیز درباره نیچ مارکتینگ

6. یک قبیله( تیم ) ایجاد کنید.

اندیشه‌تان را عملی کنید و یک تیم خوب بسازید. هنگامی که تمام ذهن، استراتژی و زمانتان را برای رشد و توسعه کسب و کار بگذارید قول می دم که موفق خواهید شد. اگر تجربه‌ي کافی ندارید، می‌توانید دوره‌های آموزشی مجموعه فرصت‌ها را که به دو صورت آنلاین و یا حضوری می باشد شرکت کرده و با یادگیری اصول بازاریابی، خدمات مشتریان و راهکارهای ایجاد تیم به کسب و کارتان شتاب بدهید.

7. نظرات مشتریان را دریافت و تغییرات را ایجاد نمایید.

تمامی مدیران کسب وکارهای نو پا که قصد دارند با سرعت پیشرفت کنند، و در بازار شناخته شوندباید این کار را انجام دهند. بازهم میگم بی‌برو برگرد کسب و کارتان را در مقیاس کوچک آغاز کنید و در این روش متوجه خواهید شد که کدام بخش از ایده‌تان جذاب‌تر است و کدام بخش به اصلاح و بازبینی نیاز دارد. نظرات مشتریانتان را با آغوش باز پذیرفته و تغییرات لازم را انجام دهید تا باعث رشد کسب و کارتان شوید.

8. بخش مالی را بی‌نیاز و تامین کنید.

در کسب و کارهای کوچک، به معنای این است شما مبلغی را برای هزینه‌های چند ماه اول تا رسیدن به سوددهی و اهداف کنار گذاشته باشید. اگر رؤیاهای بزرگی در سردارید، بی‌گمان به سرمایه‌گذاری بیشتر و یا سرمایه‌گذاری خارجی نیاز خواهید داست.

12 Steps To Start A Profitable Business3 forsatha - ۱۲ قدم جهت راه اندازی کسب و کار با بازده بالا و پرسود
تیمی سازی هدفمند

9. بودجه‌ی اجرایی برای کسب و کار در نظر داشته باشید.

تمام وقتتان را صرف کسب و کارتان کنید، بودجه‌ای عملیاتی در نظر بگیرید. این بودجه می‌تواند هزینه‌های بازاریابی، حقوق‌ها، و دیگر موارد کلیدی را شامل شود. مراقب باشید پولتان را صرف هزینه‌های بیهوده نکنید

10. برای اساس خط و مشی در طرح کسب و کار پیش بروید.

کارتان را بر اساس طرحی که ساخته‌اید به‌پیش ببرید. هرچند، شما می‌توانید، بسته به شرایط، فرصت‌ها و مشکلات، طرح‌ها را تغییر دهید.

11. اجازه دهید دیگران بر شما اثر بگذارند.

تابه‌حال شنیده‌اید که می‌گویند: “آدم‌ها را از دوستان‌شان بشناسید”؟ این مسئله در دنیای کسب و کار نیز صادق است. داشتن دوستان کارآفرین می‌تواند شما را در مسیر دنبال کردن رؤیاهای‌تان راهنمایی و هدایت کند.

12. دنبال رؤیاهای‌تان باشید.

پس از آن‌که از کارتان استعفا دادید، با تمام توان تلاش کنید زمان را هدر ندهید. چیزی که درباره‌ی آخرین گام استعفا دادن از شغل و راه‌اندازی یک کسب و کار باید بدانید این است که عقب‌گرد نداریم! همیشه اطمینان حاصل کنید تصمیمی می‌گیرید که به بقا و رشدتان کمک می‌کند.

12 قدم اصلی شروع کسب و کار

دوست دارید روش‌های آغاز کسب ‌وکار پرسود را به‌طور کامل و دقیق بدانید؟

همین الان بخونین
پادکست
امتیاز کاربران: 4.9 ( 3 رای)
مشاهده بیشتر

کیان راد

مدرس و مشاور بازاریابی، کسب و کار اینترنتی، تبلیغات و برندینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا