اینستاگرامکسب و کار اینترنتی

اکسپلور

Explore

برای ورود به اکسپلور چه چیزهایی مورد نیاز است؟

اگر شما دارای پیج بیزینس و همچنین کسب و کار هستید باید بدانید که رفتن به صفحه اکسپلور یکی از مهم ترین عواملی است که به دیده شدن شما کمک می کند پس باید فعالیت خود را جوری ادامه دهید که به درستی وارد این مرحله شوید و بتوانید از همین طریق کسب درامد کنید.

اما حالا این سوال برای شما پیش می آید که چگونه می‌توانید به صفحه جستجوی کاربران راه پیدا کنید؟

اینستاگرام بر چه اساسی تعیین می‌کند که چه پست‌هایی در این صفحات قرار بگیرند؟

آیا اینستاگرام برای ارزیابی پست‌ها، از روش خاصی استفاده می‌کند؟

برای پاسخ به این سوالات تا آخر این مقاله همراه من باشید تا آشنایی کامل با اصول و قوانین الگوریتم اینستاگرام را بدانید.

در اینستاگرام دو نکته بسیار مهم است آن هم اینکه پست شما در دوجا دیده شود اول صفحه home و بعد explore .

 

unnamed 1 300x169 - اکسپلور
اکسپلور

دیده شدن در فید به این معنی است که شما فعالیت داشته اید و مورد توجه مخاطبین هم قرار دارید و این به رفتن شما به صفحه اکسپلور کمک می کند در الگوریتم جدید اینستاگرام این نکته اهمیت زیادی دارد.

بر اساس الگوریتم اینستاگرام، پست شما در ابتدا به 10 درصد از دنبال‌کنندگان یا follower های شما در صفحه فید نمایش داده می‌شود، در صورتی که تعامل و رفتار این کاربران (لایک، ویو، کامنت یا نظردهی و…) نسبت به آن مناسب بود، پست برای دیگر دنبال ‌کنندگان شما نیز نشان داده می‌شود.

در واقع می توان این گونه اشاره کرد که صفحه فید،دروازه ای برای ورود به اکسپلور است.

چند نکته که برای ورود به صفحات کاربران مورد استفاده است را باهم مورد بررسی قرار می دهیم:

 • علاقه کاربربه موضاعات پست شما :

  به تازگی الگوریتم اینستاگرام به طوری برنامه ریزی شده که پست هایی را بیشتر به نمایش میگذارد که کاربران در طول روز بیشتر سرچ می کنند و علاقه زیادی به آنها نشان می دهند به طور مثال اگر کاربران شما محتوای آرایشی و بهداشتی را سرچ کنند و محتوای شما ورزشی باشد احتمال دیده شدن در صفحه فید و همچنین اکسپلور کمتر می شود.

  چون طبق اپدیت جدید اینستاگرام در صفحه فید هم طبق الویت علاقه کاربرپست ها نشان میدهد و اگر محتوای شما مرتبط نباشد و بین 12 پست به طور مثال در پایین ترین پست قرار بگیرد.جالب است بدانید که اینستاگرام مانند گوگل از روی تصویر قدرت تشخیص مرتبط بودن موضوع را دارد. احتمال دید شدنتان بسیار پایین خواهد بود و سلیقه و علاقه مخاطبتان را حتما در نظر داشته باشید.

 • تعاملات کاربر با شما :

  الگوریتم جدید اینستاگرام قابلیت این را دارد که دوستان نزدیک شمارا شناسایی کند و تعاملات شما را بسنجد.حتما با خودتان فکر می کنید چگونه؟

  به این صورت که اگر کاربران شما در پست ها برایتان کامنت بگذارند یا استوری شما را پاسخ دهند یا در لایو های شما شرکت کنند همه این ها نشان دهنده این است که آنها دنبال کننده واقعی یا به نوعی طرفدار شما هستند و تعامل با آنها باعث پیشرفت و بهتر دیده شدن شما می شود.

  پس از بروز رسانی الگوریتم جدید و افزایش اهمیت تعامل کاربر، مدیران این شرکت مشاهده کرده‌اند که مخاطبان بیش از 90 درصد پست‌های دوستان خود را در فید مشاهده می‌کنند.

  همین‌طور نشانه مثبت دیگری که از کاربردی بودن این الگوریتم خبر داد، کاهش جستجو کاربران برای پیداکردن پروفایل دوستان و مشاهده دوباره پست‌های آن‌ها بود.

 • تعاملات کاربر با محتوا :

  موضوع تعامل فقط به رفتار کاربران با همدیگر ختم نمی‌شود. اگر یادتان باشد در اول مقاله گفتیم که الگوریتم اینستاگرام به این صورت عمل می‌کند که پست تازه منتشرشده شما را به 10 درصد از مخاطبانتان نمایش می‌دهد و بعد از آن اگر این افراد با پست شما تعامل مناسبی داشتند، شانس آن را برای نمایش به دیگر افراد نیز افزایش می‌دهد و این جا منظور از تعامل این است که کاربران پست های شما را لایک،سیو،شیر وکامنت کنند.پس باز هم تاکید می کنم که سلیقه و علاقه مشتری خود را مد نظر بگیرید.

 • زمان های انتشار پست :

  گرچه هنوز هم، زمان انتشار پست برای الگوریتم اینستاگرام پر‌اهمیت است. احتمالاً پستی که امروز صبح منتشر شده، شانس بیشتری برای نمایش در صدر فید شما دارد تا پستی که دوست شما 3 روز قبل در پیج خود منتشر کرده است.

  پس به هیچ عنوان نمی‌توان موضوع زمان انتشار پست برای رسیدن به صدر فید کاربران را بی اهمیت دانست.

همین الان بخونین
8 نوع تبلیغات اینترنتی تاثیر گذار کدامند؟

 

ex 300x150 - اکسپلور
نکات اکسپلور

 

حالا که این نکات را دانستید این سوال برای شما پیش می آید که چگونه می توانید در صدر نتایج فیلد باشید؟

 1. محتوایی با تناسب علاقه کاربرتان انتخاب و تولید کنید :

  به طور مثال ممکن است کار شما خدمات آرایشی و بهداشتی باشد اما در کنار این کار استوری و پست های طنز شما بیشترین بازدید را داشته باشد در این صورت تمرکز خود را روی این موردهم بگذارید نه اینکه همه محتواهای تولید شده را صرفا طنز منتشر کنید نه،اما این را هم در نظر بگیرید تا بتوانید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.

 2. محتواهایی تولید کنید که باعث افزایش تعامل مخاطب می شود :

  برای افزایش تعامل اولین راه، انتشار محتوای جذاب و پس از آن، درخواست از کاربر است. پس مخاطبان خود را به تعامل دعوت کنید.این کار را می توانید با سوال پرسیدن از مخاطب انجام دهید.

  لازم به ذکر است که یک ساعت اولیه پست از مهم ترین نکات است چرا که کامنت گذاری مخاطبین سیو و شیر آن به الگوریتم اینستاگرام نشان می دهد که این کاربر فعال بوده و مطالب جذاب و تعاملی تولید میکند.پس به شما این شانس داده می شود که در صفحه اکسپلور دیده شوید.

 3. فعالیت خود در اینستاگرام را بیشتر کنید :

  تعامل با کاربران به پیج خودتان خلاصه نمی شود بلکه مهم است که شما هم با آنها تعامل داشته باشید و ارتباط برقرار کنید از این رو استوری های آنها را ریپلای کنید زیر پست هایشان کامنت بگذارید و به این شکل تعاملات خود را افزایش دهید.

  و این نکته خیلی مهم را در نظر بگیرید که در حال حاضر کامنت هایی مانند بسیار عالی است ،لایک ، خوشم اومد و…دیگر کاربردی نیست و از نظر اینستاگرام باید کامنت هایی با حداقل 4 کلمه مرتبط با پست گذاشته شود.

 4. پست ها و استوری هایتان را در ساعت اولیه انتشار،ویرایش و حذف نکنید :

  اینستاگرام برای نشان دادن یا ندادن پست شما در ساعات اولیه به نکات ریزی از جمله ویرایش و حذف پست توجه دارد.

  اگر شما در یک ساعت اول نشر پست آن را ویرایش و حذف نکنید احتمال بیشتری برای دیده شدن در اکسپلور را دارید.

 5. به صورت اصولی از هشتگ ها بهره ببرید :

  استفاده از هشگ ها قاعده و قانون خود را دارد ،از هشتگ‌ها به‌صورت کیلویی استفاده نکنید.هشتگ‌ها برای نمایش پست‌های بهتر و مرتبط ‌تر به کاربران ساخته شده‌اند، نه صرفاً برای افزایش بازدید محتوای پیج‌.

  اینستاگرام هم دوست دارد که این ارتباط بیشتر و بهتر باشد تا مطالب مفید و مرتبط در اختیار کاربرانش قرار گیرد، بهترین تعداد هشتگ برای یک پست، بین 5 تا 9 عدد است.

  استفاده بیشتر از این تعداد هشتگ می‌تواند از طرف اینستاگرام به عنوان یک رفتار اسپم و تبلیغاتی شناسایی شود.شما می توانید تا 30 عدد هشتگ را زیر پست های خود بگذارید اما پیشنها من به شما همان 5 تا 9 تاست.

  همچنین اینستاگرام قابلیت دنبال کردن هشتگ را هم به کاربران خود داده است؛ به این صورت که کاربران می‌توانند هشتگ مورد نظر خود را FOLLOW کنند تا تمامی پست‌های مربوط به آن، در صفحه فید آن‌ها نمایش داده شود.

 6. لوکیشن پست را ثبت کنید :

  وجود لولیکشن مکان های خاص و محبوب می تواند به دیده شدن شما در اکسپلور کمک کند.

  اینستاگرام توانایی شناخت لوکیشن‌های اشتباه و فیک را دارد پس به هیچ عنوان از این موضوع سوء استفاده نکنید.با گذاشتن لوکیشن درست میتوانید در بهتر و بیشتر دیده شدن در اکسپلور سهیم باشید.

   

 7. محتوای جذاب تولید کنید :

  محتوایی تولید کنید که مخاطب را روی پستتان نگه دارد حالا یا عکس یا ویدئو جذاب یا کپشن خوب بنویسید که مخاطب را روی پستتان برای چند دقیقه نگه دارد و این به خلاقیت و توانمندی شما بستگی دارد.

   

 8. از مخاطبان بخواهید اعلان‌های پیج شما را فعال کنند :

  زمانی که مخاطبان از محتوای شما راضی باشند، می‌توانند اعلان‌های مربوط به پیج شما را فعال کنند تا در صورت انتشار محتوا، اینستاگرام با نوتیفیکیشن به آن‌ها انتشار پست جدید از طرف شما را اطلاع دهد.

  علاوه بر این روشن شدن این اعلان‌ها سیگنال مثبتی به الگوریتم اینستاگرام بوده که نشان می‌دهد پیج شما، یک پیج محبوب و پرمخاطب است.

  نتیجه گیری پایانی

همینطور که می دانید در این مقاله سعی کردیم که نکات و ضرورات لازم برای ورود به اکسپلور را به شما آموزش دهیم.

همین الان بخونین
ادمین پیج اینستاگرام

به امید اینکه با رعایت همین نکات بتوانید به آنچه مد نظر دارید و همین طور اکسپلور راه پیدا کنید.و لازم به ذکر است که بیشتر مطالب گفته شده حاصل تجربه بود و امیدوارم کاربردی و مفید باشد.

اکسپلور

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
مشاهده بیشتر

کیان راد

مدرس و مشاور بازاریابی، کسب و کار اینترنتی، تبلیغات و برندینگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا